Wybór dywanu shaggy

Dywany typu shaggy cechują się niezwykłą popularnością. Kochamy je wszyscy przede wszystkim ze względu na niezwykłą miękkość i puszystość. Nie każdy wie, że dywany shaggy występują w różnych wersjach. Jak wybrać włochacza do swojego salonu czy sypialni?

Pierwszym kryterium wyboru, jakie warto wziąć pod uwagę jest wysokość runa. Ten parametr jest niezwykle ważny głównie ze względu na łatwość utrzymania dywanu w czystości. Im wyższe jest runo, tym dywan jest bardziej miękki i przyjemniejszy w dotyku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dywan o bardzo wysokim runie może być nieco bardziej wymagający jeśli chodzi o sprzątanie i odkurzanie. Zanieczyszczenia będą wnikać pomiędzy włosie dywanu, a ich usunięcie jest oczywiście możliwe, ale może wymagać nieco więcej uwagi. Z tego też powodu, jeżeli posiadasz małe dzieci lub zwierzęta, dywan shaggy w Twoim salonie czy sypialni powinien mieć niższe runo. Włosie najwyższe najlepiej sprawdza się w sypialniach, w których spędzamy najmniej czasu.

Oprócz wysokości runa, nie bez znaczenia pozostaje również kolor dywanu. Nie każdy wie, że włochacze dostępne są wielu kolorach. Tak ogromne bogactwo dostępnych barw i motywów sprawia, że każdy może dobrać odpowiedni model dla swojego wnętrza.

Dywan typu shaggy jest świetnym rozwiązaniem, którego z pewnością nie pożałujesz. Musisz jednak pamiętać o systematyczności i regularności w odkurzaniu takiego dywanu. W dbałości o włochacza, najważniejsze jest regularne usuwanie zanieczyszczeń spomiędzy włosia i niedopuszczenie do ich powbijania się w sam dywan. Tylko regularne odkurzanie i wytrzepywanie dywanu zapewni idealną czystość i świeżość, a dotyczy to nie tylko włochaczy, ale także każdego innego dywanu. Im wyższe jest włosie, tym częstsze powinno być odkurzanie i warto pamiętać o tym jeszcze przed ostateczną decyzją.