Włochacze bardzo chętnie wybierane przez Polaków

Dywany Shaggy cieszą się ogromną popularnością. Ich zwolennicy decydują się na umieszczenie ich w sypialni, salonie czy innym pomieszczeniu, dodając klimatu każdemu wnętrzu. Co sprawia, że popularność włochaczy jest tak duża?
Dywany typu Shaggy są tworzone zazwyczaj z wysokogatunkowych materiałów syntetycznych, typu poliester, akryl lub polipropylen. Włochacze są odporne na odkształcenia, nie tracą swojego pięknego wyglądu nawet w kontakcie z ciężkimi meblami czy z promieniami słonecznymi.

Niezaprzeczalną zaletą dywanów typu shaggy jest fakt, że świetnie izolują one od chłodu i od dźwięków. Dywany shaggy dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Klient może również wybrać odpowiadającą mu długość runa. Standardowa długość to około 30/40 mm, jednak dostępne są też dywany z runem 25 mm lub nawet 60 cm.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możliwy jest wybór wersji monochromatycznej bądź wielokolorowej. Dywany monochromatyczne doskonale wyglądają we wnętrzach monochromatycznych, jako dopełnienie aranżacji, ale także we wnętrzach bardziej ekstrawaganckich, jako element wyciszający i uspokajający. Dywany shaggy dostępne są też w wersji trójwymiarowej. W runie wycięty jest motyw, sprawiający wrażenie efektu 3D. warto zapoznać się z ofertą takiego wydania włochaczy, bowiem trójwymiarowy dywan od razu przyciąga wzrok i zachwyca każdego.

Dywany shaggy posiadają właściwości antyelektrostatyczne, dzięki czemu nie przyciągają kurzu. Ułatwia to utrzymanie w czystości, choć włochacze z bardzo wysokim runem raczej rzadko stosowane są do pokojów intensywnie użytkowanych.