W jaki możesz włączyć dywany do wystroju wnętrza?

Dawniej dywan miał znaczenie przede wszystkim funkcjonalne. Miał chronić przed zimnem i to w zasadzie była jego główna rola. Mało kto zastanawiał się nad tym, czy pasuje on do reszty aranżacji, umniejszając jego znaczenie dla wyglądu całego wnętrza. Na szczęście, ta tendencja diametralnie się zmieniła. Dzisiaj wiemy już, że dywan stanowi równoprawny element aranżacyjny, jak meble czy oświetlenie. Jak włączyć dywan do wystroju wnętrza, by pokazał cały swój blask?

Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że dywan rzuca się w oczy, gdy przekraczamy próg wnętrza. To dlatego uważanie go za mało istotny element funkcjonalny jest po prostu szaleństwem. Dywan musimy dobierać zgodnie z resztą aranżacji, by stworzył on z nią spójną całość. Wnętrze zachowane jest w nowoczesnym stylu? Wybierz nowoczesny dywan, który podkreśli tą stylizację i sprawi, że nabierze ona blasku. Zestawienie dywanu z wnętrzem na zasadzie dopełnienia to najprostszy sposób na włączenie go do aranżacji wnętrza.

Drugim sposobem na włączenie dywanu do aranżacji jest zestawienie go na zasadzie kontrastu. Takie podejście sprawdzi się w sytuacji, gdy wnętrze zachowane jest w minimalistycznym stylu i chcesz je ożywić. Postaw wówczas na żywą kolorystykę dywanu i spraw, by rzucał się on w oczy jeszcze bardziej. W taki sposób stworzysz bardzo wyrazistą aranżację, która będzie efektowna i stylowa.

Dywan może stanowić dominującą dekorację wnętrza. Jeżeli urządzasz salon w stylu industrialnym, postaw na dywan imitujący naturalny beton. W ten sposób otrzymasz dekorację, która efektownie przyciągnie wzrok i stanie się pewnego rodzaju centrum wnętrza. Jeżeli cenisz klasykę i chcesz mieć jej namiastkę w nowoczesnym wnętrzu, postaw na tradycyjny dywan orientalny. Jego połączenie z nowoczesnymi wnętrzami jest coraz bardziej popularne i niewątpliwie, przyciąga wzrok, dając niesamowite efekty wizualne.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/