Propozycja dywanów orientalnych do salonu

Dywany orientalne popularne są od lat. Rzeczywiście, fascynacja orientalnymi inspiracjami jest naprawdę długa. Dzisiaj moda na tego rodzaju wzory wcale nie mija. Jakie dywany orientalne warto wziąć pod uwagę, wybierając dywan do salonu?

Dywan orientalny kojarzy nam się z typowym wyglądem – prostokątny lub owalny, otoczony szeroką bordiurą, wykończony frędzelkami. W samym centrum znajduje się ozdobna rozeta, a przestrzeń dywanu zdobiona jest misternymi, delikatnymi jak mgiełka wzorkami, bardzo często inspirowanymi naturą i roślinami. Taki dywan rzeczywiście bardzo często gości w naszych salonach, tworząc niesamowity styl i klasę samą w sobie. Propozycją takiego dywanu może być np. dywan orientalny KAZAK, zachowany w klasycznej, burgundowej kolorystyce.

Jeśli natomiast szukasz czegoś absolutnie wyjątkowego i unikalnego, rozważ zakup dywanu orientalnego PLS, wykonanego z mieszanki wełny i jedwabiu. Zdobiony jest w bardzo nietypowy sposób – wzór przedstawia spójną całość wypełnioną orientalnymi zdobieniami. Taki dywan z pewnością przyciągnie wzrok każdego. Idealnie współgra z drewnem i klasycznymi meblami. Jest naprawdę doskonałym pomysłem na stworzenie we wnętrzu unikalnego charakteru.

Dywany orientalne najczęściej kojarzą nam się z klasycznym salonem, w którym nie brakuje ciężkich, masywnych mebli i drewna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki dywan połączyć ze stylem nowoczesnym. Będzie to odważne przełamanie schematów, które może dać naprawdę ciekawy efekt wizualny. Dywan orientalny w każdym wnętrzu wygląda świetnie, jest rozwiązaniem bezpiecznym i uniwersalnym, bo z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.