Projektanci wnętrz pokochali nowoczesne dywany

Nowoczesne aranżacje wymagają od nas zupełnie nowego podejścia. Nie wystarczy już jedynie wybrać dodatki, które są po prostu estetyczne i ładne – każdy element wystroju powinien być przemyślany i dobrany świadomie. Nie inaczej jest w przypadku dywanu. Dywany nowoczesne zyskały ogromne grono zwolenników, którzy chętnie umieszczają je w swoich salonach czy sypialniach.

Tym, z czym najbardziej kojarzy nam się nowoczesna stylizacja jest abstrakcja. Teraz nie ma już żadnych barier, żadnych granic, które nie mogłyby zostać przekroczone. Nowoczesny styl hołduje abstrakcjom, również tym na dywanie. Taki dywan pobudza wyobraźnię, wzmaga kreatywność i logiczne myślenie. Energetyzuje, intryguje i przyciąga wzrok. Warto taki dywan zastosować we wnętrzu monochromatycznym, jeśli chcemy nieco tę stylistykę przełamać.

Dywany nowoczesne to bardzo często klasyczne wzory w nowoczesnych odsłonach. Tak jest np. w przypadku dywanów orientalnych. Znane są nam przecież od wielu lat, stosujemy je szczególnie w tradycyjnych salonach. Nie ulega jednak wątpliwości, że taki dywan w nowoczesnym wnętrzu nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli chcesz stworzyć zgrabne połączenie nowoczesności i tradycji, możesz postawić na dywan orientalny w stylistyce vintage, z postarzanymi brzegami, przecierkami i lekkim przytłumieniem. To doskonały pomysł na urozmaicenie każdego wnętrza.

Oprócz dywanów w stylu vintage, triumfy święcą także wszelkie imitacje. Na dywanach zobaczymy imitacje pnia czy kory drzewa, a także imitacje betonu, cementu, cegieł czy drewna. Takie dywany szybko stworzą zupełnie nowy klimat w każdym wnętrzu, bez konieczności remontu. Dywan imitujący beton sprawdzi się we wnętrzu industrialnym, dywan imitujący drewno we wnętrzu skandynawskim czy np. rustykalnym. Wszystko zależy od gustu, jednak imitacje na dywanach zawsze prezentują się znakomicie.

Nowoczesne dywany do każdego wnętrza wprowadzą coś nowego i wspaniałego. Wystarczy tylko odrobina uwagi, by wybrać odpowiedni dywan, który podkreśli aranżację i przyciągnie wzrok.