Najpiękniejsze wzory dywanów

Dywany są elementem tak popularnym w naszych wnętrzach, że właściwie nie wyobrażamy sobie domu lub mieszkania bez dywanów. Jakie wzory uważamy za najpiękniejsze? Istnieje co najmniej kilka takich pewniaków, które zachwycą każdego!

Jednym ze wzorów, które są wyjątkowo estetyczne i atrakcyjne są wzory orientalne. Inspirowane są one wzorami i motywami Orientu, przywodzącymi nam na myśl dalekie, egzotyczne podróże. Takie dywany pasują do wszystkiego, ale zdecydowanie najlepiej prezentują się w eleganckich, klasycznych wnętrzach, w których nie brakuje drewna. Orientalne dywany są zazwyczaj zachowane w kolorystyce brązu, beżu, zieleni czy burgundu. Taka kolorystyka jest wyjątkowo elegancka i wysublimowana, poważna i stonowana jednocześnie. To zdecydowanie najpiękniejszy wzór dywanu do klasycznego salonu.

Równie ciekawym i urokliwym motywem dywanów jest marokańska koniczyna. Znana jest nam od wielu lat, dzisiaj występuje w wielu różnych wersjach i kombinacjach. Wciąż jednak zachowuje sporo swojego uroku. Jest to wzór powtarzalny, wprowadzający do wnętrza pewien porządek i harmonię. Nie ulega wątpliwości, że dywan z wzorem marokańskiej koniczyny zaprezentuje się dobrze prawie w każdym wnętrzu.

Oprócz tych najbardziej klasycznych wzorów, które są niezwykle popularne, dużą popularnością w nowoczesnych aranżacjach cieszą się wzory geometryczne. Kiedyś uznawaliśmy, że najlepiej nadają się one do wnętrz biur i gabinetów, czyli tam, gdzie liczy się kreatywne i otwarte myślenie. Dzisiaj jednak chętnie stosujemy takie dywany również do zupełnie innych wnętrz, również do salonów czy sypialni. Dywany geometryczne zawsze stają się dominującym elementem we wnętrzu, warto więc zestawiać je z mniej wyrazistymi elementami wystroju.

Dywany, które dzisiaj dostępne w są w sklepach, mają tak różnorodne wzory i motywy, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy bez problemów znajdą model odpowiedni dla siebie. Przejrzyj oferty i sprawdź, które modele dywanów sprawdzą się najlepiej u Ciebie!