Ile kosztują dywaniki dziecięce?

Ceny dywanów dziecięcych zależą od wielu różnych czynników, trudno jest więc podać jednoznaczne widełki cenowe. Możemy jednak zastanowić się, które dywany są najtańsze, a które najbardziej kosztowne i od czego to zależy.

Oczywiste jest, że najdroższe są dywany z naturalnych materiałów. Ale do pokojów dzieci raczej nikt nie decyduje się na dywan wełniany lub jedwabny. W pokoju dziecka najczęściej stosowane są dywany wykonane z tworzyw sztucznych, np. z polipropylenu czy akrylu. Cena takiego dywanu jest zależna przede wszystkim od jego rozmiaru. Za niewielki dywanik, który położymy w centrum pokoju zapłacimy niewiele, zwykle około 100 zł. Taki dywan sprawdzi się, gdy dziecko jest malutkie i nie jest jeszcze mobilne, nie potrzebuje więc dużej przestrzeni do zabawy, nie ma też ryzyka poślizgnięcia się.

Im większe dziecko, tym większe są jego potrzeby. To samo dotyczy dywanów i ich metrażu. Za dywan do pokoju dziecięcego w średnim rozmiarze zapłacimy około 200-300 zł, w zależności od zastosowanego materiału, a także od wysokości runa. Jeśli chcesz zakupić duży dywan z materiału o zwiększonej trwałości, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 400-500 zł. Jest to jednak niewielka cena w porównaniu z poziomem bezpieczeństwa, jaki zapewnia dywan w dziecięcym pokoju.

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zainwestować w dywan z wysokim runem w pokoju dziecka. Cena nie jest tutaj wyznacznikiem, jednak zbyt wysokie włosie w dywanach shaggy będzie powodować pewne trudności w utrzymaniu takiego dywanu w czystości. Wysokie runo sprawdza się w naszych sypialniach, nie będzie jednak dobrym wyborem w pokoju małego dziecka. Zdecydowanie lepszym wyborem jest dywan o niższym runie, który łatwiej będzie odkurzać.

Ceny dywanów dziecięcych są bardzo zróżnicowane, jednak nie są zbyt wygórowane i z pewnością nie zrujnują naszego budżetu.