Dywan w orientalne wzory

Nie wyobrażamy sobie przytulnego wnętrza bez dywanu. Choć moda wnętrzarska zmienia się dość szybko, to dywany orientalne nigdy nie przestają być popularne i zawsze są przyjmowane z zachwytem. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Moda na orientalne wzory przyszła do nas z krajów tureckich i perskich, gdzie wzory i zdobienia są wyjątkowo barwne i fantazyjne. Ta inspiracja kulturą Dalekiego Wschodu i Orientu przyszła do nas bardzo dawno. Już wiele lat temu, pradziadkowie, a zapewne nawet i jeszcze wcześniejsze pokolenia naszych przodków zdobiły swoje domy takimi dywanami. Ich fenomen polega na tym, że choć nowych rozwiązań pojawia się wokół całe mnóstwo, wciąż cenimy dywany orientalne.

Najczęściej klasyczne, orientalne dywany kojarzą nam się z tradycyjnymi wnętrzami salonów, połączonych z drewnianymi, ciężkimi meblami i wypolerowaną, drewnianą podłogą. Rzeczywiście, ten styl jest ciągle żywy i nie brakuje jego zwolenników. Wnętrze urządzone w ten sposób jest niezwykle eleganckie, ekskluzywne i luksusowe. Nie oznacza to jednak, że to jedyny sposób na wykorzystanie orientalnych dywanów. Równie wspaniale prezentują się one we wnętrzach o nowoczesnym wyrazie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dywan orientalny zastosować we wnętrzu minimalistycznym, nowoczesnym, skupionym na nowych rozwiązaniach. Dzięki takiej inspiracji, zgrabnie połączymy dwa, teoretycznie przeciwstawne sobie style, a uzyskany efekt z pewnością będzie ciekawy i interesujący.

Dywany orientalne budzą w nas pozytywne skojarzenia głównie dlatego, że znamy je od lat. Dzisiaj spotyka się je w miejscach użyteczności publicznej, np. w bankach czy urzędach, nie tylko dlatego, ze są eleganckie i dostojne, ale także właśnie dlatego, że budzą w nas zaufanie. Jeśli szukasz dywanu, który zawsze będzie w modzie i zawsze pozostanie pełnym stylu dodatkiem aranżacyjnym, postaw na dywan orientalny.

Dywany orientalne znajdziesz na stronie https://sklep24.dywanywitek.pl/