Na podłodze w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie o specyficznym przeznaczeniu, które warto uwzględnić podczas aranżacji wnętrz. Przebywamy w niej rzadziej niż w innych pomieszczeniach i chodzimy po niej w domowych pantoflach. Co więcej wielu z nas pragnie postawić bose stopy na miękkiej i przytulnej podłodze. Przeczytajcie nasze rady, jak prawidłowo urządzić podłogę w swojej sypialni.


Jakie pokrycie wybrać na podłogę w sypialni?

Generalnie do sypialni możemy wybrać dywan (lub kilka mniejszych dywanów), albo wykładzinę dywanową. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego dywanu lub wykładziny wnętrze sypialni będzie wydawało się cieplejsze i bardziej przytulne, a podczas chodzenia będziemy mogli odczuwać miękkość i ciepło pod stopami. Dywany oferowane z przeznaczeniem do sypialni charakteryzują się wyjątkową miękkością, a przy tym są łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na zabrudzenia. Jeśli postawimy na dywan do sypialni, wybierzmy taki wykonany z włókna sztucznego (np. poliester, akryl, polipropylen) lub z wełny nowozelandzkiej (to propozycja dla osób, które nie mają alergii na dywany wełniane). Jeśli zamiast dywanu do sypialni zastosujemy odpowiednią wykładzinę dywanową, to pamiętajmy, że zazwyczaj rozkłada się ją na całą powierzchnię podłogi.

Na co zwracać uwagę wybierając wykładzinę lub dywan do sypialni?

Zanim wybierzecie dywan lub wykładzinę do sypialni, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na meble oraz tkaniny, które już znajdują się w pomieszczeniu. Do wzorzystych tkanin i ścian najlepiej dobierać dywany (lub wykładziny) z delikatnym wzornictwem lub zupełnie bez wzorów oraz w neutralnych barwach. Z kolei spokojne i monochromatycznie urządzone sypialnie można ciekawie ożywić za pomocą kolorowego dywanu (lub wykładziny) we wzory. Niezależnie od tego, co wybierzemy do sypialni w swoim domu: czy to będzie dywan, czy wykładzina, to pamiętajmy, że wyposażamy część prywatną naszego mieszkania. Tutaj liczy się przede wszystkim komfort, wyciszenie i zagwarantowanie użytkownikom sypialni odrobiny luksusu w połączeniu z niezbędną intymnością.