Jak rozświetlić dziecięcy pokój?

Dziecięcy pokój to jedno z trudniejszych w aranżacji wnętrz. Należy bowiem pamiętać, że musi być ono jednocześnie bezpieczne i przytulne. Dotyczy to nie tylko mebli, ale wszystkich pozostałych elementów wyposażenia tego wnętrza. Zasada ta obowiązuje również przy wyborze dywanu dziecięcego. Szczególnie, gdy chcemy ożywić to wnętrze czy też je rozweselić.

Jak wybrać najlepszy dywan dziecięcy?

Oczywiście powinniśmy to uczynić z wielką rozwagą, czyli mając na względzie wiek lokatora. Im dziecko jest młodsze, tym dywan do jego pokoju musi być bezpieczniejszy. W praktyce oznacza to, że powinniśmy do dywanów dziecięcych dokupić też specjalną matę antypoślizgową. W tym przypadku najlepszy wybór to dywan akrylowy lub bawełniany. Dla nieco starszego lokatora, należy poszukać z materiału, który będzie łatwy w utrzymaniu w czystości i jednocześnie odporny na zabrudzenia, takie jak: plamy czy piach z butów lub piłki. W tym przypadku idealnie sprawdzi się dywan wykonany z polipropylenu, poliestru lub nawet z wełny. Jednak wybierając dywan wełniany warto , zwrócić uwagę na to, czy nasze dziecko nie ma alergii na wełnę. Wtedy należy kupić dywan akrylowy – nieuczulający. W naszym sklepie, znajdziecie Państwo dywany spełniające wszystkie te wymogi. Nasze dziecięce dywany są przy tym wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniających ich długotrwałe i bezpieczne użytkowanie.

Dywan_dziecięcy_Agnella_Funky_Aki_krem_witek_pl

Nie tylko bezpieczeństwo

Chcąc ożywić pokój dziecięcy, nie możemy skupiać się wyłącznie na kwestiach bezpieczeństwa czy strony praktycznej dywanu. Musimy wziąć pod uwagę również takie jego elementy jak: kształt, kolor, wzór. Nasz sklep daje Państwu ogromną swobodę w doborze tego najbardziej odpowiedniego dywanu. Mająca na celu rozświetlenie dziecięco pokoju, warto sięgać przede wszystkim po żywe i kontrastujące kolory. Przykładem dobrego wyboru może tu być dywan 3d puzzle. Podobny efekt uzyskamy, gdy sięgniemy po dywany z wesołymi nadrukami. Im więcej dzieje się na takim dywanie, tym lepszy efekt uzyskamy oraz pewność, że dziecko będzie zachwycone swoim nowym dywanem. Jeśli lokatorem jest chłopiec, polecamy dywany z motywami: kosmicznej galaktyki lub nadrukiem przedstawiającym samochody, uliczki miast lub nawiązujące do piłki nożnej (prawdziwym hitem są od wielu miesięcy dywany Boisko oraz dywany Uliczki). W przypadku pokoju dla dziewczynki, świetnie sprawdzą się dywany z postacią Myszki Mickey, Księżniczek lub Kubusia Puchatka, a także z wzorami kwiatowymi, wesołymi zwierzakami czy dużymi kredkami. Dobrą opcją może być również dywan 3d okrągły przedstawiający uśmiechniętą buźkę. W obu przypadkach dobrym sposobem na rozświetlenie pokoju dziecięcego, może być zakup zielonego dywanu typu shaggy imitującego trawę i świetnie nadającego się na dziecięce zabawy na dywanie.