Dywany ekskluzywne

Wyznacznikiem luksusowej aranżacji wnętrz są szlachetne barwy, wysokogatunkowe tkaniny oraz bogate zdobienia, a także dopasowanie każdego elementu do danego stylu. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i ekskluzywnego do swojego wnętrza, to koniecznie postaw na szlachetne dywany wykonane z najwyższej jakości materiałów (wełna lub jedwab). Są to dywany ręcznie tkane w Pakistanie, Afganistanie, Iranie, Indiach, Chinach i innych krajach Dalekiego Wschodu, które charakteryzuje wysoka jakość i nader wyszukane wzornictwo. Nadaj swoim wnętrzom blask luksusu dzięki wyjątkowym kobiercom!

Co wyróżnia ekskluzywny dywan?
Dywany ekskluzywne to niejednokrotnie istne dzieła sztuki inspirowane rzemiosłem orientalnym (perskim, afgańskim, czy tureckim). Stanowią symbol wyszukanego smaku oraz efekt pracy doświadczonych rzemieślników. Warto wspomnieć, że prawdziwie eleganckie dywany już od dawna stanowią swoisty wyznacznik luksusu. Dawniej takie cudowne kobierce zdobiły podłogi w pałacach, zamkach, dworach, lub kamienicach najzamożniejszych mieszczan. Dziś trudno wyobrazić sobie elegancki salon, apartament, lub gabinet, w którym oprócz stylowych mebli i unikatowego oświetlenia nie ma ozdoby podłogi w postaci ekskluzywnego dywanu. Jeśli naprawdę zależy Wam na tym, by czuć się w swoim domu nonszalancko i komfortowo, koniecznie wybierzcie do niego ekskluzywny dywan.

Dywan_orientalny_recznie_wiązany_Bukhara_witek_pl

Do jakich wnętrz pasują dywany „z górnej półki”?
Niektórzy z nas widząc ceny ekskluzywnych dywanów, zastanawiają się dlaczego one aż tyle kosztują i do jakich wnętrz pasują najlepiej. Z całą pewnością przemyślany zakup eleganckiego dywanu to trafiona inwestycja, bo wysokogatunkowe włókna wełniane lub jedwabne, z których jest on utkany, gwarantują długie użytkowanie. Elegancki dywan wykonany np. z jedwabiu nie rwie się i nie odkształca, a co więcej z czasem nie spiera się i nie traci kolorów – i przez lata, a nawet dziesięciolecia, pięknie ozdabia wnętrze. Eleganckie dywany wykonane z jedwabiu lub nowozelandzkiej wełny są postrzegane jako symbol elegancji, stylu i luksusu. Okazuje się, że dzięki nim nawet prosto urządzone wnętrza nabiorą niezwykłego charakteru i szlachetności. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że eleganckie dywany ręcznie wiązane np. tureckie, perskie, pakistańskie, irańskie czy indyjskie najlepiej sprawdzają się w klasycznych i tradycyjnych wnętrzach. Oczywiście szlachetne dywany w klasycznych wnętrzach to połączenie idealnie dobre, które nada wdzięku bibliotece z kominkiem, gabinetowi, czy stylowemu salonowi dla gości. Kiedy jednak zdecydujecie się na wyjątkowo barwny i wzorzysty dywan, warto zestawić go z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami. W takim otoczeniu elegancki dywan stanie się wyjątkową ozdobą, nie będzie zbyt krzykliwy, a będzie świadczył o wyszukanym smaku osób, które wybrały go do aranżacji pomieszczenia. Jeśli lubicie elegancję w nowoczesnym wydaniu, postawcie na styl glamour i urządźcie w ten sposób swoje wnętrza. Doskonale sprawdzą się w nich duże dywany orientalne o wyraźnej kolorystyce i efektownym wzorze, połączone np. z pikowanymi sofami, prostymi meblami z drewna i błyszczącymi żyrandolami. Przekonajcie się, że elegancki dywan to idealny wybór również do Waszego domu!