Dywan i dziecko

Dywan do pokoju dziecka to świetne rozwiązanie. Nie tylko upiększy jego pokój, ale także uprzyjemni mu zabawę. Jednak, gdy zastanawiamy się nad zakupem dywanu dla naszej pociechy, to musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Jakie funkcje spełnia dywan w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko?
Warto zdać sobie sprawę, że dywan może pełnić ważny element wystroju wnętrz w pokoju dziecka. Chroni malucha przed groźnymi skutkami upadku, daje mu poczucie bezpieczeństwa i ciepła, a przy tym dodaje wnętrzu efektu przytulności. Współcześnie na rynku mamy też możliwość kupna specjalnych dywanów, które ułatwiają i uatrakcyjniają dziecięcą zabawę. Z powodzeniem możemy wykorzystywać je jako matę do zabawy, która nie tylko ładnie wygląda, ale chroni przed poślizgnięciem i pozwala na swobodną zabawę bez domowych kapci. Zakup dywanu jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o komfort, bezpieczeństwo oraz troskę o harmonijny rozwój naszej pociechy.

Dywan w dziecięcym pokoju
Odpowiednio dobrany dywan może zmienić pokój dziecka w cudowną krainę, która zachęca do kreatywnej zabawy i wspaniale rozwija dziecięcą wyobraźnię. Stojąc przed wyborem dywanu do pokoju naszego dziecka, pamiętajmy też o jego funkcjonalności i materiale z jakiego jest wykonany, tak aby nie stał on się przyczyną kłopotów zdrowotnych naszej pociechy. Podobnie, jak meble, tak i dywany przeznaczone do pokoju dla dzieci powinny pełnić funkcje zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe. Niezależnie od tego, jaki dywan dla dziecka wybierzesz, powinien być on zawsze bezpieczny dla jego zdrowia i utrzymany w należytej czystości. Aby Twoje dziecko mogło wygodnie siedzieć na podłodze i było chronione przed ewentualnymi upadkami podczas nauki chodzenia, czy zabawy, postaw na miękki i przyjemny w dotyku dywan.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko chętnie przebywało w swoim pokoju, postaw też na dywan kolorowy i odpowiednio dobrany do jego wnętrza. Taki dywan nada pomieszczeniu dziecięcej przytulności i wyjątkowego uroku. Żywe i dobrze dobrane barwy dywanu mogą stanowić korzystne bodźce, które bardzo dobrze wpłyną na rozwój kreatywności i wyobraźni dziecka. Natomiast warto pamiętać, że dywany z wełny nie są zbyt dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przeznaczenie do dziecięcego pokoju. Niestety są dość trudne do czyszczenia, a przy tym mogą być źródłem alergii. Chyba najlepszym dywanem do pokoju dziecka będzie ten wykonany z akrylu lub polipropylenu – łatwo się go czyści, jest niezbyt drogi, nie elektryzuje się i łatwo utrzymać go w czystości. Wybierając dywan do pokoju swojego dziecka, miej na względzie również jego zainteresowania. Amatora zabawy z samochodzikami na pewno zachwyci dywan pełen ulic i domków w rzucie ,,z góry”. Z kolei dla Twojej małej księżniczki idealny będzie dywan z delikatnym wzorem i w pastelowych kolorach.

Źródło: Sklep24.dywanywitek.pl