Ciepłe i miłe w dotyku dywany

W okresie jesienno-zimowym szczególnie doceniamy przytulne i miękkie elementy wyposażenia wnętrz. Co należy do największych koszmarów wstawania z łóżka w zimny poranek? To oczywiście zimna i nieprzyjemna podłoga. Aby ranna pobudka, czy wieczorne stąpanie bosymi stopami po podłodze nie kojarzyło się z przykrym uczuciem, warto okryć ją ciepłym i puszystym dywanem. Wtedy stąpanie po podłodze nawet w pochmurny, zimny dzień będzie naprawdę przyjemne.

Jak dywan może ocieplić wnętrza?
Decydując się na zakup dywanu, warto wybrać taki, który będzie spełniał nie tylko funkcje estetyczne, ale też zapewni domownikom przyjemne poczucie ciepła. Tutaj zwróćmy szczególną uwagę na przeznaczenie pomieszczenia, który mamy zamiar ozdobić ciepłym i miłym w dotyku dywanem. Do dużego salonu warto zakupić dywan wełniany, albo mięciutki Shaggy, czyli popularny włochacz. Wygląd ciemnego i ponurego przedpokoju na pewno ożywi niewielki dywan w żywych kolorach. Z kolei w sypialni czy pokoju dziecinnym doskonale sprawdzają się akrylowe lub poliestrowe dywany z długim runem. Pozwalają one optycznie ocieplić każde wnętrze, a przy tym sprawiają, że stąpanie po nich o każdej porze dnia i nocy staje się komfortowym doświadczeniem. Jeśli nasze wnętrza cechuje wyposażenie w jednolite i dość monotonne wzory i kolory, odważmy się wzbogacić je poprzez ciepły, wzorzysty dywan wykonany np. z wełny nowozelandzkiej.

Dywany najlepiej ocieplające wnętrza

  • Wełniane – to wyroby najwyższej jakości, które wyróżniają się zarówno swoim pięknym i eleganckim wyglądem, jak i funkcjonalnością. Najlepszą jakość i ciepło zapewnia wełna nowozelandzka. Wełniane dywany są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym wykazują wysokie właściwości akustyczne i termiczne, co oznacza mniejsze straty ciepła w pomieszczeniach.
  • Akrylowe – to dobra alternatywa dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą ocieplić wnętrza dywanem z naturalnej wełny. Dywany z akrylu produkowane są z włókna sztucznego, które posiada właściwości bardzo podobne do naturalnej wełny – jest ciepłe, miękkie i gładkie w dotyku. Co więcej dywany akrylowe nie udeptują się a przy tym są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Jak widać ocieplenie wnętrz za pomocą dywanu niesie ze sobą wiele korzyści. Większość z nich doceniamy najbardziej w mroźne poranki i chłodne wieczory po powrocie do domu.